logotype
1% dla Ani Wieczorek | 

Mile wiesci.

Z przyjemnością chcemy poinformować, że zawartość  "worka" z nagrodami do losowania wśród uczestników Mistrzostw Polski powiększa sięLaughing

Trafia do niego 10 paczek x 500 sztuk amunicji 9 PARA, 10 sztuk multitool-i firmy LEATHERMAN, oraz...trzy zaproszenia po dwie osoby na lot samolotem Cessna z lotniska Poznań Kobylnica" ! Fundatorem nagrody lotniczej jest Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej
Niezapomniane wrażenia zapewnione!

Władzom klubu bardzo dziekujemy!

 
Grono sponsorow sie powieksza!
Mamy nastepną miłą wiadomość dla startujacych w Mistrzostwach Polski Ligi Sportera - poznańska firma ''SPECSHOP" postanowiła ufundować nagrody dla zwycięzców naszych zawodów. Topowe okulary balistyczne marki ESS oraz świetne latarki taktyczne marki  INOVA powędrują do rąk zwycięzców - miejsce I, II i III - wszystkich trzech klas sprzętowych. Dziękujemy!
 
Parabellum dolacza do sponsorów

Miło nam jest nam poinformować, że do grona sponsorów III Mistrzostw Polski Ligi Sportera dołączyła firma PARABELLUM z Sulejówka k. Warszawy. Firma została fundatorem strzelby gładkolufowej Armtac RS-X2. Tak jak pozostałe nagrody zostanie ona rozlosowana wśród uczestników obecnych na zakończeniu zawodów.

 
UWAGA - WAZNA INFORMACJA!
REJESTRACJA ZAKOŃCZONA - więcej informacji TUTAJ
 
III Mistrzostwa Polski Ligi Sportera

Zapisy na III Mistrzostwa Polski Ligi Sportera już ruszyły. Mamy przyjemność poinformować wszystkich strzelców, że dzieki staraniom organizatorów udało się zebrać  grono sponsorów i fundatorów którzy dzieki swojemu wsparciu finansowemu i rzeczowemu w ogromny sposób przyczynią się do uatrakcyjnienia  zawodów dla wszystkich strzelających. A są to:


Firma PROGRES i VISMAG – fundator cywilnej wersji karabinka AKMS!
Firma jest dystrybutorem broni i wszelkiego rodzaju amunicji. Sprzedaje wyposażenie taktyczne i sprzet optoelektroniczny. Do kupienia w firmie są karabinki systemu AK i AR, amunicja bocznego i centralnego zapłonu, w tym w atrakcyjnej cenie amunicja 7,62x39 mm. Cechą charakterystyczną firmy jest możliwość dowozu zakupionego towaru w dowolne miejsce w Polsce.

Firma SHOOTERGEAR – fundator 2 sztuk kolimatorów:  VORTEX SPARC i VORTEX Strikefire!
Firma sprzedaje bardzo wysokiej jakości osprzęt do ASG oraz sprzęt i wyposażenie do broni palnej. Jako przedstawiciel firmy VORTEX OPTICS sprzedaje lunety, kolimatory i akcesoria do nich. W firmie zakupić można również kabury i wyposażenie do IPSC. Właścicielami firmy są aktywni strzelcy którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z klientami sklepu.

Firma MAGNUM Poznań – fundator pistoletu MAG 95!
Firma jest dystrybutorem broni i amunicji, posiada własną strzelnicę i deklaruje sprowadzenie każdego rodzaju broni i amunicji dla zainteresowanych. W ofercie firmy znajduje się w atrakcyjnych cenach min.  amunicja 7,62x39mm, 7,62x54R, oraz  .223 Rem i 308 Win. produkcji MESKO Polska!

Firma PARABELLUM z Sulejówka  - fundator strzelby gładkolufowej  ARMTAC RS-X2!

Firma sprzedaje broń palną krótką i długą, amunicję fabryczną i narzędzia rusznikarskie. Specjalizuje się również w wyposażeniu i akcesoriach do elaboracji amunicji. W przypadku zakupu w firmie prochu i spłonek, istnieje możliwość bezpłatnego dowozu na terenie kraju. Na przysklepowej strzelnicy chętni mogą doskonalić swoje umiejetności strzeleckie pod okiem doświadczonych instruktorów.

Firma SPECSHOP z Poznania  - fundator okularów ESS i latarek INOVA

Sklep internetowy oraz stacjonarny mający w swej ofercie wysokiej jakości produkty:  gogle i okulary ochronne, wyposażenie taktyczne, odzież, noże, scyzoryki, multitoole, artykuły surwiwalowe i biwakowe, obuwie oraz wyposażenie dla wojska, policji i innych służb mundurowych.
Firma jest dystrybutorem min. firm ALTA, Condor, Propper, ESS, Bolle, Ka-Bar, Timberline, Schrade, Smith & Wesson Knives, Eickhorn Solingen, Mantis, Gatco Sharpeners, Fobus, Damascus, Blue Guns, Nite Ize, INOVA oraz Princeton Tec.


Firma MOLEX Sulęcin

Producent wiązek elektrycznych.Organizatorzy III MPLS przeznaczają kwotę 6000 zł na zakup nagród dla uczestników zawodów – trwają rozmowy z dystrybutorami broni i amunicji. O szczegółach poinformujemy.

Oprócz tego wśród uczestników zawodów zostaną rozlosowane min. kabury, ładownice, latarki taktyczne, multitoole, okulary strzeleckie  itp…

Zapraszamy!:)

 
NOWY ROK!

Nowy Rok już za progiem, a z jego przyjściem każdy z Was ma jakieś plany. I z tej okazji redakcja strony Ligi Sportera pragnie złożyć Wam życzenia by to co sobie zamarzyliście się spełniło, to co Was zaskoczy w tym Nowym Roku było tylko miłym zaskoczeniem a Wasze Rodziny, narzeczone czy znajome patrzyły na Waszą pasję i hobby z jeszcze większą życzliwościąLaughing.   Przeżytego w zdrowiu i szczęściu roku 2013, życzymy wszystkim strzelcom (nie tylko 3 GUN).

Do zobaczenia na strzelnicach!Smile

Więcej…

 
Wazne - nowe regulaminy.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów Ligi Sportera na rok 2013. Zostały wprowadzone zmiany o które wnioskowaliście Wy -  jako uczestnicy zawodów w 2012 roku - a które również wg. organiztorów "wyszły w praniu" i powinny się pojawić w nowym regulaminie. Dodatkowo, aby uatrakcyjnić zawody, została wprowadzona rywalizacja drużynowa. Mamy nadzieję, że - wprowadzona min. Waszymi głosami - nowa możliwość rywalizacji, zwiększy zainteresowanie strzelaniem wielobroniowym i da Wam jeszczę wiekszą frajdę podczas naszej wspólnej zabawy.

Najważniejsze zmiany w Regulaminie Ligi Sportera, obowiązujące od 01.01.2013r., które powinniście znać.

  1. 1.Doładowanie broni lub wymiana magazynka może nastąpić dopiero po ostrzelaniu pierwszego celu przeznaczonego dla danego rodzaju broni, czyli np. doładowywać strzelbę możemy dopiero po oddaniu z niej pierwszego strzału do celu.
  2. 2.W klasie klasycznej można używać broni długiej centralnego zapłonu na naboje pistoletowe, pod warunkiem, że lufa jest dłuższa niż 185mm, a broń spełnia pozostałe kryteria klasy klasycznej.
  3. 3.Maksymalna wymagana ilość strzałów z pistoletu została zmniejszona z 15 na 10.
  4. 4.Na torze co do zasady powinny znajdować się tylko Urządzenia Do Odkładania Broni, a Miejsca Do Odkładania Broni powinny znajdować się tylko w takich miejscach i na takich torach, które nie wymagają przekroczenia linii Miejsca do odkładania broni, gdy znajduje się w nim broń.
  5. 5.Nie zmieniły się zasady odkładania broni. Niezależnie od tego, czy broń odkładania jest do Urządzenia czy w Miejscu, zawsze ma być ona całkowicie rozładowana lub zabezpieczona.
  6. 6.Pozycja startowa broni została opisana w Regulaminie i obowiązuje zawsze, chyba że opis toru przewiduje inaczej – patrz. Punkt 5.20.5
  7. 7.Opis toru może m.in. przewidywać:

            - możliwość dostrzeliwania wszystkich lub niektórych celów z innego rodzaju broni

            - możliwość wyboru broni, która zostanie użyta do ich ostrzelania

- ograniczenie ilość posiadanej przez zawodnika amunicji lub wskazanie miejsca, gdzie ma się ona znajdować

- zwiększenie kary za nietrafienie trudnych celów karabinowych

- bonusy za trafienie trudnych celów, np. lecących rzutków

  1. 8.Kara proceduralna została zwiększona do 5 sekund, a nakładana jest za każde przewinienie nie tylko za rodzaj przewinienia.
  2. 9.Każda tarcza ma zostać ostrzelana przynajmniej jednokrotnie.

Po szczegóły zajrzyjcie TU

 
Uwaga - mila niespodzianka!

Otrzymaliśmy właśnie wiadomość, że zawody Ligi Sportera, które jak Szanowni czytelnicy naszej strony już wiedzą zostały odwołane, jednak...odbedą się!! Chcąc wyjść naprzeciw dużemu zainteresowaniu strzelców, grupa zapaleńców-strzelców, doszła do porozumienia z warszawskim klubem ZKS i zorganizuje w dniu 9 grudnia zawody wielobroniowe 3 GUN Ligi Sportera. Zawody nie są rankingowe, jednak organizatorzy chcą poprzez zawody stworzyć możliwość zawodów/zaawansowanego treningu dla wszystkich chętnych.

Zawody będą obejmowaly 4 tory.

Amunicja:

Tor 1:  karabin 27 szt.,  pistolet 3 szt.

Tor 2: karabin 27 szt.,  strzelba 3 szt.

Tor 3: strzelba 13 szt.,  pistolet 6 szt.

To4 4: strzelba 13 szt.,  pistolet 8 szt.

Resztę szczegółowych informacji będzie zamieszczona na stronie klubu ZKS Warszawa.

ZapraszamySmile

 
Zawody w roku 2012 za nami

Oficjalne zawody w roku 2012 zakończyły się. Wyniki i ranking na najlepszego strzelca 3GUN do obejrzenia w dziale Wyniki . O małe podsumowanie sezonu pokusił się jeden z uczestników, Grzesiu Popławski z warszawskiego klubu Ba-bach. Chętnych do podzielenia się z nami swoimi refleksjami zapraszamy do przesyłania tekstów.

No i stało się, pierwszy, pełny  sezon Ligi Sportera, pod nowym szyldem (logo) i nowym regulaminem za nami. Podsumowując ten rok dochodzę do kilku wniosków, jedne są pozytywne a drugie mniej.

Formuła strzelań wielobojowo-wielobroniowych przyjęta przez środowisko strzeleckie bardzo pozytywnie czy wręcz entuzjastycznie, o czym świadczą liczne obsady na zawodach, czasami wręcz „klęska urodzaju”.

Co raz częściej zawodnicy dysponują własnym sprzętem, a nie jak dawniej większość miała tylko pistolety a kilka karabinów i strzelb użyczano między sobą, co niewątpliwie cieszy.

Zawody w „pełnej formule” w tym sezonie organizowane były tylko w Podstolicach k. Poznania i w Warszawie/Suchodole, było jeszcze kilka prób w innych miejscach, ale na razie projekty te pozostały w fazie „beta testów”. Jasne jest, że niezbędne, do dalszego rozwoju strzelań według konwencji Ligii Sportera będzie znalezienie, co najmniej jeszcze jednego organizatora zawodów, co skutkować będzie powstaniem zdrowej rywalizacji nie tylko na poziomie zawodników, ale i na poziomie organizatorów, co tylko może wyjść nam wszystkim na dobre.

Zawody organizowane przez Roberta i Zdzicha (Podstolice) osiągnęły poziom realizacji bliski perfekcji, co wymaga wyjątkowego dla Nich uznania, natomiast organizatorzy z Warszawy muszą jeszcze się postarać, aby dociągnąć do ich wysokiego poziomu, więc czekamy na więcej i lepiej.

Duży napływ nowych zawodników oczywiście cieszy, ale poziom wyszkolenia strzeleckiego a przede wszystkim wyszkolenia w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią wśród „nowych” jest dość niski, podniesienie tych umiejętności powinno być priorytetem w klubach gdyż to właśnie kluby macierzyste powinny odpowiadać za stan wyszkolenia swoich reprezentantów. Pokłosiem niedostatecznego opanowania zasad bezpieczeństwa jest całkiem spora ilość dyskwalifikacji (DQ). A największe zdziwienie zrobiła na mnie mini ankieta, z której wynika, że ponad połowa zawodników nie przeczytała regulaminu lub mimo deklaracji o ich przeczytaniu nie potrafiła odpowiedzieć na najprostsze nawet pytania dotyczące zapisów regulaminowych.

W tym sezonie w rankingu, pod szyldem „4Shooter Cup”, wystąpiło prawie 120 strzelców, w tym całkiem spora grupa (ok. 40), którzy wystartowali trzy i więcej razy, co nieźle rokuje na przyszłość. Choć ograniczona pojemność obiektów stawia zwiększenie tej liczby pod znakiem zapytania i jest wyzwaniem logistycznym dla organizatorów.

Wybór sponsora tytularnego (f-ma 4Shooter) podyktowany chęcią podniesienia atrakcyjności zawodów oraz zwiększenia puli nagród, co udało się tylko częściowo, z powodu nikłego zainteresowania sponsora i sporadycznej jego obecności choćby tylko na ceremoniach kończących każde zawody. Na plus należy zaliczyć oprawę sponsorską na Mistrzostwach Polski Ligii Sportera, dużo nagród i przede wszystkim pistolet losowany wśród zawodników spowodowały spore zainteresowanie i naprawdę dużą frekwencję na ceremonii zamknięcia. Natomiast niczym nie potrafię sobie wytłumaczyć całkowity brak nagród dla zwycięzców Rankingu 2012, tym bardziej, że cykl zawodów nazwany został „4Shooter Cup 3Gun – Liga Sportera”, więc pytam się, gdzie jest ten CUP ( puchar), o który rywalizowaliśmy przez cały sezon.

Podsumowując, koncepcja strzelań wielobroniowych w konwencji wieloboju paramilitarnego jest coraz popularniejsza i znajduje coraz więcej entuzjastów, a chętnych do wspólnej rywalizacji przyciąga również wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat zawodów. Wynik sportowy jest oczywiście ważny, ale nie najważniejszy, co właśnie przekłada się na wspomnianą wcześniej luźniejszą a przez to mniej nerwową atmosferę a „bufet”, organizowany przez Jolę, w postaci ogniska, kiełbasek z grilla i wojskowej grochówki dopełniają obrazu swoistego pikniku strzeleckiego, tak trzymać .

I na koniec, trwają konsultacje nad drobnymi korektami w regulaminie mającymi na celu z jednej strony podniesienie poziomu bezpieczeństwa ( tego nigdy za dużo) a z drugiej dalsze zwiększenie atrakcyjności torów, zmiany te opublikowane zostaną jeszcze przed końcem roku.

Ze strzeleckim pozdrowieniem

Grzegorz Popławski        

 

 
Uwaga zmiany!

Z przykrością informujemy, że zawody Ligi Sportera w dniu 23 września na strzelnicy ZKS-u w Warszawie nie odbędą się! Przyczyną jest zakaz strzelań na osiach dynamicznych do czasu wyjaśnienia skarg okolicznych mieszkańców i postępowania policyjnego w tej sprawie.

Nastąpiła również zmiana miejsca nastepnych zawodów LS: zawody które miały odbyć się na strzelnicy poligonowej w Biedrusku zostają przeniesione na strzelnicę w Podstolicach, na dzień 14 października, tj. w niedzielę.

Organizatorzy wyrażają ubolewanie z powodu powyższych zmian i liczą na zrozumienie zaistniałej sytuacji.

 
Mistrzostwa Polski juz niedlugo!
Przypominamy, że tegoroczne Mistrzostwa Polski Ligi Sportera odbędą się już za niecały miesiąc. Szczegóły zostały ustalone, wszelkie informacje są na stronie zawodów. Aktualizacja listy startowej dokonywana jest na bieżąco w momencie wpływania opłaty na konto lub informacji od zainteresowanych o rezygnacji ze startu. Zawodników z listy głównej prosimy o dokonanie wpłat do 31 sierpnia.
 
Zawody LS k. Stargardu

Zawody pod szyldem Ligi Sportera zataczaja coraz szersze kręgi. Tym razem zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z zawodów które odbyły się na strzelnicy Jancykówka k. Stargadu Szczecińskiego. Poniżej ona z ust jednego z organizatorów.

Witam.

Jak obiecałem próbuję cós napisać o tych naszych zmaganiach samych ze  sobą i z innymi przeciwnościami, jak nie losu to rzeczy martwych. Pierwsze przetarcie szlaku Ligi Sportera na naszym terenie zrobił Zbyszek rok temu, byli tu również koledzy z Poznania i Łodzii inni. A i sam organizator opisał je wesołym tonem w jednym z  reportaży na swej stronie, http://strona.alfacharlie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=386&I temid=44. Później były wakacje i czas na przygotowanie się, a po wakacjach od razu ruszyliśmy na przysłowiową głęboką wodę bo sezon strzelecki rozpoczęliśmy na MP Ligi Sportera. I tak jakoś się zaczęło. Następnie co miesiąc kolejne edycje zawodów na "Lizawce", a że skład był zawsze ten  sam, a droga długa to podczas tych podróży rozmawialiśmy jak zachęcić do  udziału w zawodach wielobroniowych pozostałych kolegów klubowiczów. No i postanowiliśmy kontynuować dzieło Zbyszka organizując zawody na miejscu. Jak we wspomnianym powyżej artykule pisał Zbyszek, strzelnica PTS Grajcar w Dobieszczynie z której gościnnie korzystaliśmy ma specyficzną zabudowę więc i pomysły na budowę torów i sposób rozgrywania zawodów był poniekąd uwarunkowany zasadami bezpieczeństwa, oraz regulaminem strzelnicy. Przekonać pozostałych klubowiczów nie było trudno, a na pewno pomógł fakt że regulamin
LS jest regulaminem zawodów PZSS. Tak więc pierwszy możliwy wolny termin postanowiliśmy wykorzystać na rozpoczęcie cyklu zawodów Ligi Sportera pod nazwą TGG, (Tri Gun Gryfa) a autorem tej nazwy jest nasz kolega Paweł Pokojski który też był pierwszym organizatorem zawodów w dniu 18.02, Niestety termin ten był nie do końca zależny od nas, a od kilku uwarunkowań, pierwsze właściciela strzelnicy, drugie, czasem organizatora, a tu link do zaproszenia i opisu toru
 http://ipscszczecin.pl/sts20110929/index.php?option=com_kunena&func=view&cat
 id=10&id=25&Itemid=22 , no i udało się, co prawda był tylko jeden, ale za to bardzo długi tor trzech broni, a fotorelację można obejrzeć w tym linku  http://ipscszczecin.pl/cpg1410/thumbnails.php?album=79. Jak widać na zdjęciach pogoda nas nie rozpieszczała, ale cóż się nie robi dla chwili przyjemności. A komunikat z nich znajdziemy w tym linku /ind ex.php?option=com_docman&task=cat_view
 &gid=7&Itemid=43. Ponieważ czas szybko biegnie więc przyszedł kolejny miesiąc, a co za tym idzie i czas na kolejne zawody, a że Paweł na morzu gdzieś buja, więc ktoś mnie wskazał palcem że na ochotnika. Szybka decyzja, jeszcze szybsze załatwienie kilku papierów i w ten oto sposób poprzez Mirka trafiliśmy do Stargardu, a strzelnicy użyczyli nam koledzy myśliwi z Koła Daniel ze Stargardzkiego Koła PZŁ. Stąd nazwa dodana do TGG czyli TGG II - Stargard Attack (ta część nazwy po TGG II to Mirek, cały on), no i wyszły Klubowe Zawody Strzeleckie 3 broni czyli strzelanie Ligi Sportera na Jancykówce. Strzelnica Jancykówka, to typowa strzelnica myśliwska, jedno stanowisko do przestrzeliwania broni i bunkier do rzutek z kręgiem, stanica oraz miejsce do grillowania, a wszystko to w zagospodarowanym byłym wyrobisku żwiru w lesie, który jest częścią kompleksu Puszczy  Goleniowskiej.
 Możliwości nie za dużo bo teren z małą powierzchnią, ale dwa tory na początek zmieściliśmy. Ale za to jakie, ano dobrze podglądaliśmy i odrobiliśmy lekcje, więc nauczeni doświadczeniem kolegów którzy parają się tym nie od dziś, zrobiliśmy tory które dało by się przejść po 3 razy  każdy, i tak tor 1 w pierwszym przejściu, karabin-pistolet, w drugim przejściu jako tor 3 strzelba-karabin, i w trzecim przejściu jako tor 5  strzelba-pistolet, tor 2 w pierwszym przejściu karabin-strzelba, w drugim przejściu jako  tor 4 karabin-pistolet i w trzecim przejściu jako tor 6 strzelba-pistolet (ale  to przejście nie było brane pod uwagę w zapotrzebowaniu amunicyjnym ze względu
na wykorzystanie slug-breeneke do tarcz). W opisie przy zaproszeniach były brane pod uwagę tor 1 i 2 oraz dodatkowo 3 i 4, a ze względu na ograniczenia czasowe, odbyły się 1 i 2 oraz 5. Tu mamy ten link co chodzi ;) w stosunku do linku Marka (bo chyba ktoś poszedł na urlop i na święta prąd w serwerowi wyłączył -żartowałem ;))
 http://ipscszczecin.pl/sts20110929/index.php?option=com_kunena&func=view&cat
 id=10&id=25&Itemid=22,oczywiście galerie fotograficzną z tych zawodów mamy
 tu http://ipscszczecin.pl/cpg1410/thumbnails.php?album=81 no i link do komunikatu tu
 http://ipscszczecin.pl/sts20110929/index.php?option=com_docman&task=cat_view
 &gid=8&Itemid=43 . Przyjechało nas ponad 25 osób, niestety nie wszyscy brali udział, nad czym ubolewam, ale miło że byli i wsparli duchowo (zwłaszcza Ci w przysłowiowej loży szyderców ;)) Na pewno na tę decyzję miała wpływ miedzy innymi i pogoda, i teren, jak widać na zdjęciach część terenu to żwir z gliną, a może jednak co innego. Trudno, może innym razem dadzą się namówić na udział w Lidze Sportera. Przygotowania, zawody, i już po, jako organizator zadaję sobie pytanie; Czy zawody się udały ??, czy spełniły  swój zakładany cel ??. Myślę, że tak, skoro Ci co strzelali to byli do końca (pomimo napiętych terminów), ale na jaką ocenę to na pewno mogą powiedzieć tylko koledzy zawodnicy. Na pewno były niedociągnięcia, które sami wyłapaliśmy, które trzeba wpisać w zakres przygotowań przy organizacji następnych zawodów, może było ich więcej, ale to też mogą wyłapać tylko oczekujący na swoją kolej strzelcy. Na pewno było smaczne jadło z  grilla, na
 pewno był smaczny barszczyk na rozgrzewkę i na pewno przydała się kawa i herbata, na pewno wiało jak - nie obrażając kolegów strzelców z Kielc, za cara. Więc na podsumowanie pozostało tylko życzyć sobie pogody jak na Lizawce lub Podstolicach przy organizacji kolejnej tury (acha za pamięci następnym razem nich mi ktoś przypomni, że mam podrzucić Robertowi lub Zdzisławowi jakąś pluskwę, bo muszę znaleźć te ichniejsze dojścia do załatwiania pogody), oraz frekwencji na miarę możliwości obsłużenia, aby wszyscy biorący udział byli zadowoleni i usatysfakcjonowani.
 Pozdrawiam Krzysztof.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 5