Trzy główne rodzaje broni sportowej używanej w myślistwiePolowanie to trudne zajęcie, które wymaga odpowiednich narzędzi, aby odnieść sukces. Potrzebujesz broni, która jest szybka, dokładna i wystarczająco mocna, aby zdjąć swój cel. Istnieją różne rodzaje broni używane w polowaniu, każdy z nich ma inne cechy. Czy idziesz po mniejszej lub większej zdobyczy, jest broń, która pomoże Ci odnieść sukces. Polowanie to sport, który wymaga użycia różnych rodzajów broni. W zależności od zwierzęcia, na które planujesz polować, będziesz potrzebował innego sprzętu. Niektórzy myśliwi wolą broń dalekiego zasięgu, taką jak łuki i kusze, podczas gdy inni lubią broń krótkiego zasięgu, taką jak strzelby i karabiny. Istnieją trzy główne kategorie broni myśliwskiej: Broń dalekiego zasięgu, średniego zasięgu i broń bliskiego zasięgu. Każdy ma swoje miejsce w polowaniu na różne gry i może być dostosowany do każdej sytuacji z pewną praktyką i eksperymentowaniem.

Broń dalekiego zasięgu

Broń dalekiego zasięgu to taka, która wymaga znacznej odległości między Tobą a celem. Im większy dystans, tym mniejsza szansa na niewypał lub źle oddany strzał, który może zagrozić innym zwierzętom lub ludziom. Do broni dalekiego zasięgu należą kusze, łuki lub karabiny z lunetami. Wszystkie one są przeznaczone do używania na znaczną odległość, ale przy odpowiednim treningu i praktyce można ich używać w pewnym zakresie. Niektóre bronie dalekiego zasięgu są przeznaczone do użycia w większej odległości niż inne, więc powinieneś wybrać tę, która najlepiej pasuje do twojego stylu polowania.

Broń średniego zasięgu

Broń średniego zasięgu jest używana, gdy jesteś zbyt blisko, aby użyć broni dalekiego zasięgu, a zbyt daleko, aby użyć broni krótkiego zasięgu. Obejmuje to użycie strzelby, która jest bardzo uniwersalną bronią, która może być używana do różnych polowań. Szeroki rozrzut strzału pozwala na wycelowanie w większą część zwierzęcia w celu oddania zabójczego strzału. Możesz używać strzelby zarówno do mniejszych jak i większych zwierząt. Ponieważ wystarczy jeden strzał, by uśpić ofiarę, strzelba jest bardzo skuteczną bronią myśliwską. Broń średniego zasięgu pozwala zbliżyć się do celu zanim trzeba będzie strzelić, więc jest mniejsza szansa na spłoszenie go. To dlatego wielu myśliwych lubi używać strzelby z rozrzutnikiem. Możesz oddać pojedynczy strzał w szerokim rozrzucie i trafić w cel bez stawiania się zbyt blisko.

Broń krótkiego zasięgu

Broń krótkiego zasięgu obejmuje jednostrzałowe karabiny, karabiny pneumatyczne i pistolety na pelety. Są one przeznaczone do polowań na bliskim dystansie i często są używane na mniejsze zwierzęta, takie jak ptaki, wiewiórki czy króliki. Możesz użyć jednostrzałowej strzelby do polowania, ale nie jest to bardzo skuteczna broń. Wymaga, abyś podszedł zbyt blisko do swojej ofiary, co jest niebezpieczne i trudne. Lepiej nadają się do ćwiczenia celów niż do polowania. Karabiny pneumatyczne i pistolety na pelety są lepsze do polowań na krótkim dystansie, ponieważ używają sprężonego powietrza lub CO2 do wystrzeliwania peletów. Zmniejsza to ryzyko zranienia siebie i swojej zdobyczy. Nie są one tak potężne jak strzelba i są lepsze dla mniejszych zwierząt.

Strzelby

Strzelby są jedną z najbardziej uniwersalnych broni myśliwskich, z różnymi modelami idealnymi do różnych gier i sytuacji. Istnieją trzy główne typy strzelb myśliwskich - pump-action, break-action i semi-automatic. Strzelby pump-action są przeznaczone do polowania na mniejszą zwierzynę. Są tanie i łatwe w użyciu. Strzelby typu break-action są najczęstszym typem strzelby używanej w myślistwie. Służą do polowania na dużą zwierzynę, taką jak jelenie, dziki i zające. Strzelby półautomatyczne są zwykle używane do polowania na ptaki, króliki i inną drobną zwierzynę.Po podjęciu decyzji o rodzaju strzelby, której chcesz użyć, wybierz gauge i wzór swojej strzelby. Stopień oznacza rozmiar lufy strzelby, podczas gdy wzór odnosi się do szerokości rozrzutu śrutu.

Zasady bezpieczeństwa podczas polowania

Polowanie to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i zabawę z rodziną i przyjaciółmi. Ale zanim wyruszysz na następne polowanie, jest kilka zasad, których powinieneś przestrzegać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i zmniejszyć szansę na wypadek lub obrażenia. Zachowaj ostrożność podczas zbliżania się i przechodzenia przez dzikie zwierzęta, takie jak jelenie. Jelenie są zazwyczaj płochliwe i na początku mogą być nieśmiałe. Jeśli zobaczysz jelenia w środku dnia, prawdopodobnie szuka on schronienia przed gorącym słońcem. Gdy zobaczysz jelenia, daj mu dużo miejsca, aby mógł się od Ciebie oddalić, gdyż w przeciwnym razie może zareagować szarżą. Zawsze noś sprzęt ochronny podczas polowania, w tym: Gogle lub okulary ochronne chroniące oczy przed latającymi odłamkami Bezpieczny pas piersiowy z szelkami na ramiona i D-ringami do mocowania innego sprzętu Latarka czołowa, gwizdek lub klakson powietrzny do sygnalizacji i ostrzegania ludzi w razie potrzeby Jeśli to możliwe, nie poluj sam ze względu na ryzyko wypadków/urazów.