Zasady treningu na strzelnicy - co musisz wiedziećJeśli myślisz o rozpoczęciu strzelania jako działalności rekreacyjnej lub po prostu jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej na ten temat, pierwsze rzeczy, które prawdopodobnie przychodzą na myśl to bezpieczeństwo broni i różne zasady związane z treningiem na strzelnicy. W końcu jest to działalność, która wymaga obsługi broni palnej i strzelania z niej do celów treningowych. Ponadto, zasady zakresu może różnić się od jednego miejsca do następnego. Istnieją ogólne wytyczne, których większość obiektów przestrzega, jeśli chodzi o ich politykę dotyczącą takich rzeczy jak ograniczenia wiekowe i ile osób może strzelać jednocześnie. Jednak należy sprawdzić z wyprzedzeniem przed udziałem w jakiejkolwiek klasie lub spotkać nowych przyjaciół, aby przejść strzelanie razem. Nic dziwnego, że istnieją również pewne uniwersalne zasady, jeśli chodzi o bezpieczne posługiwanie się bronią na strzelnicy krytej lub otwartej. W tym wpisie na blogu podzielimy się wszystkim, co musisz wiedzieć o tych różnych aspektach treningu na strzelnicy, abyś mógł być przygotowany, gdy sam ją odwiedzisz.

Jakie są podstawowe zasady treningu na strzelnicy?

Biorąc udział w treningu na strzelnicy, istnieje kilka podstawowych zasad etykiety, których powinieneś przestrzegać, aby zapewnić wszystkim bezpieczne i przyjemne doświadczenie. - Zawsze noś odpowiednią ochronę słuchu podczas pobytu na strzelnicy. Niezależnie od tego, czy strzelasz w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, poziom hałasu może być niebezpiecznie wysoki. Dlatego ważne jest, aby chronić swoje uszy przed długotrwałym uszkodzeniem. Powinieneś nosić odpowiednią ochronę słuchu niezależnie od tego, czy strzelasz, czy nie. - Upewnij się, że znasz wszystkie zasady i przepisy bezpieczeństwa obowiązujące na strzelnicy, na której trenujesz. Powinieneś znać te zasady tak dobrze, jak znasz zasady ruchu drogowego podczas jazdy samochodem.

  • Bądź pełen szacunku dla innych podczas uczęszczania na strzelnicę. Nie bądź zbyt głośny i nigdy nie używaj przekleństw. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

  • Postępuj zgodnie z instrukcjami oficera bezpieczeństwa na strzelnicy. Ich zadaniem jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa i udzielenie wskazówek, co należy zrobić w przypadku opóźnień w strzelaniu.

Jak bezpiecznie obchodzić się z bronią palną na strzelnicy?

Jak już zapewne wiesz, istnieją pewne specyficzne zasady i wytyczne dotyczące bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną na strzelnicy. Oto co musisz wiedzieć: - Broń palna musi być całkowicie rozładowana podczas transportu na i ze strzelnicy. Oznacza to, że w komorze nabojowej nie może być żadnych nabojów, a w magazynku nie może być żadnych nabojów. Transportując broń palną należy zawsze trzymać ją w zamykanym i trudno dostępnym miejscu, np. w bagażniku samochodu. - Podczas przenoszenia broni palnej pomiędzy miejscami oraz podczas faktycznego obchodzenia się z bronią palną na strzelnicy, obowiązuje zasada: "Buddy system, always". Oznacza to, że zawsze powinieneś mieć ze sobą przyjaciela podczas obsługi broni palnej. - Broń palna powinna być zawsze skierowana w bezpiecznym kierunku. Oznacza to, że powinna być skierowana albo w dół na ziemię, albo prosto przed siebie w kierunku najdalszej ściany strzelnicy. Nigdy nie kieruj broni palnej na coś lub kogoś, do kogo nie chcesz strzelać. - Nigdy nie ładuj broni palnej na strzelnicy. - Ładuj broń dopiero po zakończeniu strzelania i po bezpiecznym powrocie na parking lub do samochodu.

Nie celuj w coś, w co nie chcesz strzelać.

Pierwszą i najważniejszą zasadą bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią palną na strzelnicy jest to, aby nigdy nie kierować pyska na nic, z czego nie zamierzasz strzelać. Oznacza to, że zawsze należy kontrolować kierunek, w którym skierowana jest broń, nawet jeśli dojdzie do niewypału lub squibu (co ma miejsce, gdy niezapalony nabój utknie w pyszczku broni). W takim przypadku należy zawsze upewnić się, że kaganiec jest skierowany w bezpiecznym kierunku, aby nikt nie został ranny. Jeśli coś takiego się zdarzy, należy zachować spokój i ostrożnie usunąć broń palną ze strzelnicy. Nigdy nie próbuj usuwać niewypału, gdy broń znajduje się jeszcze na strzelnicy. Zamiast tego wyjmij ją ze strzelnicy, rozładuj, a następnie ostrożnie oczyść. Dopiero wtedy można ją przeładować i bezpiecznie wrócić na strzelnicę.

Nigdy nie obsługuj broni palnej, gdy jesteś pod wpływem alkoholu

Jak w przypadku większości niebezpiecznych czynności, nigdy nie powinieneś pić alkoholu, a następnie próbować obsługiwać broń palną na strzelnicy. Nawet gdy jesteś trzeźwy, powinieneś być bardzo ostrożny podczas obsługi broni palnej jako początkujący. Jeśli nigdy wcześniej nie strzelałeś z broni, upewnij się, że jesteś z przyjacielem, który wie jak bezpiecznie obchodzić się z bronią palną. Podczas pierwszej próby strzelania, powinieneś starać się obsługiwać broń palną z niskim odrzutem. W ten sposób można skupić się na podstawach strzelania, nie martwiąc się o kontrolę odrzutu broni.

Nie używaj tej samej ręki do ładowania i strzelania

Kolejną ważną zasadą bezpieczeństwa, której należy przestrzegać podczas obsługi broni palnej na strzelnicy, jest nieużywanie tej samej ręki do ładowania i strzelania. Nie ładuj nabojów do broni palnej używając dominującej ręki. Zamiast tego używaj ręki strzelającej, która nie jest tą, której używasz do ładowania broni. Ta zasada jest szczególnie ważna, jeśli masz ograniczenia fizyczne, które uniemożliwiają ci używanie ręki dominującej.

Bądź bardzo ostrożny podczas obsługi broni palnej jako początkujący

Jako nowicjusz powinieneś podejść do zadania obsługi broni palnej na strzelnicy z wyjątkową ostrożnością i rozwagą. Powinieneś obchodzić się z bronią palną tak, jakby to był jadowity wąż. Nie należy się spieszyć i nie próbować przebrnąć przez to doświadczenie. Zamiast tego, nie spiesz się i wykorzystaj podstawy bezpiecznego strzelania, aby upewnić się, że prawidłowo obchodzisz się z bronią palną. Pamiętaj, aby zawsze trzymać palec poza spustem i nigdy nie kłaść go na spuście, dopóki nie będziesz gotowy do strzału. Przy pierwszym kontakcie z bronią palną powinieneś być bardzo ostrożny i rozważny w swoich działaniach. Nie spiesz się i zwracaj uwagę na to, jak trzymasz broń i jak celujesz w kierunku celów.