Celność: Najlepsze sposoby na wyciszenie broniNigdy nie lekceważ potęgi hałasu. Każdy strzelec, który kiedykolwiek strzelał z nie wyciszonej broni może ręczyć za to, że hałas może mieć znaczący wpływ na celność. Nawet słabi strzelcy zauważą, że ich celność poprawia się, gdy strzelają w cichym otoczeniu lub z jakąś formą sprzętu redukującego hałas. Dzieje się tak głównie dlatego, że dźwięk wystrzału jest tak rozpraszający, że zmusza mózg do przeniesienia uwagi z celowania na słuch. Chwilowe rozproszenie uwagi spowodowane głośnymi dźwiękami może również prowadzić do nawet 20-procentowego spadku celności. Oznacza to, że nawet doświadczeni strzelcy walczą podczas strzelania w miejscach publicznych i potrzebują jakiegoś sposobu na zmniejszenie hałasu ich broni. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, ale wiele z nich wiąże się z kosztami.

Tłumiki

Jak sama nazwa wskazuje, tłumiki mają za zadanie stłumić dźwięk broni palnej. Poza zmniejszeniem hałasu, tłumiki mogą również pomóc zmniejszyć odrzut i poprawić celność. Są one legalne we wszystkich 50 stanach, ale istnieją pewne ograniczenia - na przykład, tłumiki nie mogą być używane na broni automatycznej. Większość tłumików używa broni krótkiej jako swojego gospodarza. Lufa jest przymocowana do przegrody, która blokuje fale dźwiękowe powstałe w wyniku wyładowania broni. Większość tłumików posiada gwintowany pyszczek, który umożliwia ich montaż do standardowej broni palnej. Istnieje wiele różnych rodzajów dostępnych tłumików, z których każdy ma swoje zalety i wady. Jednym z głównych czynników wpływających na skuteczność tłumika jest to, jak dobrze jest on wykonany. Słabo wykonane tłumik nie tylko nie będzie tłumić dźwięk swojej broni, może rzeczywiście wzmocnić go! Rodzaj materiału, który jest używany w tłumiku odgrywa ważną rolę, jak również. Silikon lub materiały gumowe mogą być bardziej skuteczne niż metal w tłumieniu hałasu, ale nie stoją tak dobrze do trudnych warunkach. Aby dowiedzieć się, który model jest najlepszy dla Ciebie, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: jak bardzo potrzebujesz redukcji hałasu, czy planujesz zamontować go na broni automatycznej, i jaki rodzaj materiału jest wykonany. Wybierając tłumik, szukaj jednego

Tłumienie pianką

Wyściełanie pianką to łatwy, skuteczny sposób na zmniejszenie hałasu, jaki wytwarza broń. Istnieje jednak wiele różnych rodzajów pianki, a niektóre z nich lepiej nadają się do redukcji hałasu broni palnej niż inne. Na przykład, pianka zamkniętokomórkowa, która jest gęsta i bardzo trwała, jest dobrą opcją do tworzenia bariery dźwiękowej. Z drugiej strony, pianka otwartokomórkowa jest lepsza do pochłaniania dźwięku. Najlepszą opcją dla redukcji hałasu z broni palnej jest pianka o zamkniętych komórkach wykonana z materiału, który jest lekki i łatwy do cięcia nożyczkami. Taki rodzaj pianki można łatwo przymocować do broni palnej. Dobra grubość to około 1/2 cala, ale może się ona różnić w zależności od broni palnej.

Używanie dźwiękoizolacyjnych środków ochrony słuchu

Jednym z najlepszych sposobów na wyciszenie broni jest stosowanie dźwiękoizolacyjnych urządzeń ochrony słuchu. Są one zazwyczaj używane przez myśliwych do ochrony przed hałasem wystrzałów, choć mogą być również przydatne na strzelnicy. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tych urządzeń jest elektroniczny nausznik. W tym przypadku ochronnik słuchu zarówno tłumi, jak i reguluje dźwięk wystrzału. Urządzenie wykrywa dźwięk wystrzału i ogranicza głośność do bezpiecznego poziomu, zanim dźwięk dotrze do uszu strzelca. Dzięki temu jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyciszenie broni.

Wyciszone strzelanie

Niektóre pistolety są zaprojektowane tak, aby można było je wyciszyć, ale takie pistolety są zazwyczaj drogie. Tańszą alternatywą jest zakup tłumika do swojego pistoletu. Jednak nie każdy pistolet może być wyposażony w tłumik. Po pierwsze, należy dowiedzieć się, czy broń jest kompatybilna z tłumikiem. Następnie należy dowiedzieć się, czy dany stan pozwala na posiadanie tłumika. Wreszcie, trzeba będzie zdecydować, który tłumik kupić. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie tłumiki są stworzone równe. Tanie tłumik będzie bezwartościowe dla strzelania i nie zrobi nic, aby zmniejszyć hałas z pistoletu. Niestety, znalezienie przyzwoicie wycenionego tłumika może być trudne.

Owijanie lufy i tłumika pianką

Innym tanim i skutecznym sposobem na zmniejszenie hałasu broni jest owinięcie lufy i tłumika pianką. Jest to dość łatwy proces, ale może być niechlujny. Najpierw trzeba będzie zmierzyć długość lufy i wyciąć kawałek pianki, który jest nieco dłuższy. Następnie trzeba będzie owinąć piankę ciasno wokół lufy i tłumika. Po zakończeniu owijania pianki, trzeba będzie zabezpieczyć go za pomocą taśmy duct tape. Jest to tani i skuteczny sposób, aby zmniejszyć hałas z pistoletu. Możesz nawet użyć różnych kolorów pianki i taśmy duct tape, aby stworzyć unikalny wygląd. Jeśli zastosujesz się do wskazówek zawartych w tym artykule, znacznie zmniejszysz hałas wytwarzany przez Twój pistolet. Należy również pamiętać, że strzelanie w cichym otoczeniu jest zawsze preferowane. Może to mieć duże znaczenie dla dokładności, więc staraj się strzelać w tak cichym miejscu, jak to tylko możliwe. Strzelanie na strzelnicy jest również dobrym sposobem na zmniejszenie hałasu wytwarzanego przez Twój pistolet, ponieważ możesz kontrolować poziom decybeli.