Broń myśliwska: Ostateczny przewodnik, aby wybrać najlepszy karabin myśliwskiNie bez powodu pistolety są tak wysoko cenione jako ostateczna broń myśliwska. Pistolety zapewniają poziom mocy i zasięgu, z którym żadna inna broń nie może się równać. Nie wspominając, większość użytkowników broni również cieszyć się satysfakcją strzelania ich ofiarę po ich worka go. To powiedziawszy, wybór odpowiedniego karabinu myśliwskiego jest jedną z najbardziej krytycznych decyzji, które podejmiesz przed następną wycieczką na zewnątrz. Dlatego zebraliśmy ten kompleksowy przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć o karabinach myśliwskich, abyś mógł podjąć właściwą decyzję przy następnej wizycie u lokalnego dealera broni.

Bolt-action Rifle

Karabiny bolt-action są, jak sama nazwa wskazuje, rodzajem broni, która wykorzystuje ręcznie obsługiwany bolt do komory nowych rund amunicji. Większość karabinów bolt-action wykorzystuje kombinację iglicy i czoła śruby do uderzenia w spłonkę i zapłonu prochu, podczas gdy bolt z obracającą się głową jest używany do wciśnięcia nowej rundy do komory karabinu. Choć może to brzmieć zbyt skomplikowane, jest to w rzeczywistości jedna z najprostszych i najbardziej niezawodnych metod odpalania naboju, dlatego też karabiny bolt-action są używane w niektórych z najwyższych scenariuszy myśliwskich można sobie wyobrazić. Strzelby bolt-action mają tendencję do bycia bardziej dokładnymi niż inne rodzaje broni myśliwskiej, ponieważ mechanizm odpalania dodaje dodatkową warstwę spójności. To powiedziawszy, strzelby bolt-action nie są zazwyczaj tak szybko strzelać jak półautomatyczne strzelby i nie są zazwyczaj tak potężne, jak inne rodzaje broni myśliwskiej.

Co to jest broń myśliwska?

Zanim przejdziemy do konkretów dotyczących najpotężniejszej broni myśliwskiej na rynku, musimy najpierw zdefiniować, czym jest broń myśliwska. Podobnie jak noże myśliwskie, które zostały omówione w dalszej części artykułu, broń myśliwska jest przeznaczona wyłącznie do zabijania zwierząt w celach konsumpcyjnych lub sportowych. W wielu przypadkach, broń myśliwska jest przeznaczona do zabijania zwierząt, które w przeciwnym razie są uważane za szkodniki. To powiedziawszy, broń myśliwska jest najczęściej używany do zabijania ssaków i ptaków do jedzenia, co ma sens, widząc, jak istnieje bardzo niewiele rodzajów broni myśliwskiej, które są w stanie zabić ryb lub gadów.

Shotguns

Strzelba jest prawdopodobnie najbardziej klasycznym przykładem broni myśliwskiej. Shotguns są generalnie używane do polowania na ptaki i inne małe critters, chociaż mogą być również używane do polowania na większe zwierzęta, takie jak jelenie. Shotguns są uważane za najbardziej wszechstronne broni myśliwskiej, ponieważ mogą być używane do szerokiego zakresu scenariuszy. Mimo to, strzelby nie są zazwyczaj używane do polowania na duże zwierzęta, ponieważ ich pociski są stosunkowo słabe i mogą nie powalić dużego ssaka jednym trafieniem. Mimo to, wielu użytkowników strzelb lubi wyzwanie, jakim jest strzelanie wieloma pociskami do dużego zwierzęcia i czekanie na jego śmierć. Strzelby są generalnie najlepsze do polowania na zwierzęta, które są stosunkowo małe i nie poruszają się szybko. Shotguns są również stosunkowo łatwe w użyciu i są najtańszym rodzajem broni myśliwskiej na rynku.

Pistolety ręczne

Następny w kolejności: myśliwska broń ręczna. Handguns są, jak sama nazwa wskazuje, typem broni, który jest zaprojektowany do użycia jedną ręką. Pistolety ręczne nie są zazwyczaj bardzo potężne, ponieważ są przeznaczone do strzelania na krótkich dystansach. Że powiedział, pistolety są jednymi z najbardziej dokładnych broni myśliwskiej na rynku, jak dokładność jest poprawiona przez fakt, że użytkownik nie musi celować przez zakres lub celowniki żelaza. Brak mocy, którą posiada większość pistoletów ręcznych jest w pewnym stopniu równoważony przez ich poręczność, ponieważ pistolety ręczne są najbardziej kompaktowymi rodzajami broni myśliwskiej. Dokładność jest zazwyczaj poświęcana na rzecz poręczności, ponieważ pistolety nie są generalnie zbudowane do strzałów na duże odległości lub o dużej mocy. Broń ręczna jest generalnie najlepsza do polowania na małe zwierzęta, które znajdują się stosunkowo blisko strzelca.

Strzelby bolt-action

Następny w kolejności: karabin bolt-action. Strzelby bolt-action to najpotężniejsza i najdokładniejsza broń myśliwska na rynku. To powiedziawszy, strzelby bolt-action nie są zazwyczaj bardzo uniwersalne, ponieważ zostały zaprojektowane do polowania na duże ssaki, takie jak jelenie i łosie. To powiedziawszy, karabiny bolt-action są generalnie najlepsze do polowania na duże zwierzęta na dużych odległościach. To powiedziawszy, karabiny bolt-action nie są na ogół bardzo dokładne, ponieważ nie są przeznaczone do stosowania na bliskie odległości. To powiedziawszy, strzelby bolt-action są generalnie najpotężniejszą bronią myśliwską na rynku, przynajmniej w przypadku kalibrów innych niż magnum. To powiedziawszy, strzelby bolt-action są zazwyczaj drogie i nieporęczne, ponieważ są wykonane tak, aby wytrzymać duże ciśnienie.

Strzelby półautomatyczne

Następny w kolejności: karabin półautomatyczny. Półautomatyczne karabiny są zazwyczaj bardzo potężne i są przeznaczone do polowania na duże zwierzęta na dużych odległościach. To powiedziawszy, karabiny półautomatyczne nie są na ogół bardzo dokładne, ponieważ zostały zaprojektowane do użycia na dużych odległościach, gdzie użytkownik ma większe szanse na przegapienie celu. Że powiedział, półautomatyczne karabiny są zazwyczaj jednym z najpotężniejszych broni myśliwskich dostępnych i są przeznaczone do polowania na duże zwierzęta, takie jak jelenie i łosie. To powiedziawszy, półautomatyczne karabiny są zazwyczaj drogie i nie są bardzo dobre w polowaniu na małe zwierzęta.

Gotowy na podjęcie decyzji?

Wybór odpowiedniej broni myśliwskiej jest jedną z najważniejszych decyzji, które podejmiesz przed wyruszeniem w dzicz. Dlatego zebraliśmy ten kompleksowy przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć o karabinach myśliwskich, abyś mógł podjąć właściwą decyzję następnym razem, gdy odwiedzisz lokalnego dealera broni.