Porady od ekspertów dla początkujących myśliwychMyśliwi, zarówno doświadczeni jak i początkujący, mogą skorzystać z porad ekspertów, jeśli chodzi o udane polowanie na zwierzynę. Polowanie to hobby, które wymaga praktyki i przygotowania, aby mieć jak największe szanse na sukces. Niezależnie od tego, ile wiesz o polowaniu lub ile razy już to robiłeś, zawsze jest coś nowego do nauczenia się w miarę zdobywania doświadczenia. Jeśli nie jesteś myśliwym, ale chcesz rozpocząć to ekscytujące hobby, czytaj dalej, aby uzyskać porady ekspertów, jak stać się udanym myśliwym. Nowi myśliwi powinni ułatwić sobie uprawianie sportu poprzez wcześniejsze zapoznanie się z niezbędnym przygotowaniem i przepisami. Nawet jeśli jesteś doświadczonym myśliwym z dużą ilością praktyki pod pasem, te 5 wskazówek pomoże Ci odnieść jeszcze większy sukces następnym razem w lesie.

Zaplanuj swoje polowanie

Ważne jest, aby zacząć od właściwej stopy, poprzez posiadanie udanego planu. Możesz to zrobić poprzez dokładną znajomość obszaru, na którym planujesz polować. Zadaj sobie następujące pytania: Jakie są najlepsze pory roku na polowanie? Jaki jest najlepszy rodzaj zwierzyny do polowania w tym rejonie? Czy istnieją jakieś specjalne zezwolenia lub przepisy, które dotyczą tego obszaru? Kiedy jest najlepsza pora dnia na polowanie? Jaka to pora roku? Gdzie dokładnie będziesz polować? Jak się tam dostaniesz? Jak długo tam będziesz? Jaki jest najlepszy sprzęt dla danego obszaru i pory roku? Kiedy już odpowiesz na te pytania, będziesz miał lepszy pomysł na to, w co się pakujesz i możesz lepiej przygotować się do polowania. Nie zapomnij sprawdzić pogody w obszarze, w którym będziesz polować. Nie chcesz iść, jeśli warunki nie są odpowiednie. Chcesz również uniknąć polowania w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Poznaj dokładnie przepisy

Ważne jest, aby znać wszystkie przepisy, które mają zastosowanie do twojego obszaru kraju. Zrób swoje badania przed wyjściem na polowanie, aby uniknąć wszelkich problemów prawnych. Chcesz się upewnić, że przestrzegasz wszystkich przepisów związanych z: Jakiego rodzaju sprzętu możesz używać Gdzie możesz iść Jakie pory roku możesz iść Jakie rodzaje zwierząt możesz upolować Ile zwierząt możesz upolować Rodzaj zwierząt, które możesz upolować. Najlepszym sposobem na poznanie przepisów jest sprawdzenie ich przed polowaniem. Możesz znaleźć te informacje w Internecie. Większość stanów i prowincji ma nawet stronę internetową z wymienionymi przepisami. Można również znaleźć te informacje w czasopismach i książkach myśliwskich. Niektórzy ludzie lubią zapisywać przepisy na kartce w kieszeni. Upewnij się, że masz te informacje na siebie, gdy idziesz na polowanie.

Pozostań cichy

Jeśli polujesz w obszarze z innymi myśliwymi, musisz być cicho, aby nie przeszkadzać innym myśliwym. Jeśli nie jesteś cicho, to prawdopodobnie odstraszysz zwierzynę w okolicy. Jeśli jesteś w pobliżu dzielnicy mieszkalnej, nie chcesz przeszkadzać ludziom, którzy tam mieszkają. Jeśli zamierzasz być głośny i hałaśliwy, możesz chcieć polować w miejscu, gdzie nie ma żadnych ludzi. Jeśli polujesz w pobliżu dzielnicy mieszkalnej lub jakiegokolwiek obszaru, gdzie są ludzie, upewnij się, że jesteś cichy, aby nikomu nie przeszkadzać. Od myśliwych oczekuje się zachowania najwyższego szacunku dla innych, więc jeśli nie będziesz cicho, zostaniesz zgłoszony. Każde zakłócenie, które można usłyszeć lub zobaczyć z miejsca zamieszkania, takie jak wyładowanie broni palnej, jest powodem do złożenia skargi. Myśliwi mogą zostać zgłoszeni za strzelanie z broni dwa razy w ciągu 24 godzin, wyładowanie broni palnej bez niezbędnej ochrony słuchu, oraz nie odebranie zabitej zwierzyny.

Zachowuj spokój i bądź ostrożny

Kiedy już znajdziesz zwierzynę, na którą chcesz polować, musisz zachować spokój i być ostrożnym. Jeśli jesteś zbyt podekscytowany lub zbyt nerwowy, możesz popełnić błąd lub odstraszyć zwierzynę. Spokojnie i ostrożnie wykonuj kroki do strzelania do jelenia, takie jak poświęcanie czasu, oddychanie i dokładne celowanie. Spokojne i ostrożne śledzenie zwierzyny, skanowanie otoczenia i uważanie, aby się nie potknąć lub nie upaść. Spokojnie i ostrożnie wykonaj czynności związane z zabraniem zwierzyny i włożeniem jej do samochodu. Po powrocie do domu możesz być podekscytowany, ale kiedy jesteś w terenie, musisz być spokojny i ostrożny. Bądź świadomy i zwracaj uwagę na swoje otoczenie. Wypatruj węży, kleszczy i innych zwierząt, które mogą stanowić dla Ciebie zagrożenie. Uważaj, aby nie nadepnąć na ul pszczeli lub nie kopnąć gniazda szerszeni. Nie wybieraj się sam. Zawsze miej ze sobą kolegę.

Podążaj za tropem

Kiedy tropisz swoją zwierzynę, nie goń za nią. Jeśli widzisz oznaki, że zwierzyna była w pobliżu, takie jak ślady lub odchody, ostrożnie podążaj za tropem. Możesz również użyć psów tropiących zapach, aby znaleźć zwierzęta. Poczekaj, aż zwierzyna przestanie się poruszać, a następnie powoli i ostrożnie zacznij podążać za tropem. Pogoń za dużą zwierzyną może Cię zmęczyć i wyczerpać. Nie chcesz być zbyt zmęczony, aby skutecznie podjąć grę. Poczekaj, aż zwierzyna przestanie się ruszać, a następnie ostrożnie zacznij podążać za tropem. Wielu myśliwych popełnia błąd goniąc za zwierzyną. Robią to, ponieważ chcą ją zdobyć tak szybko, jak to możliwe. Jednak gonienie za zwierzyną sprawi, że doświadczenie to będzie mniej przyjemne. Istnieje większe prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń podczas biegu. Istnieje również ryzyko, że spłoszysz zwierzynę, jeśli będziesz zbyt blisko. Poczekaj, aż zwierzyna przestanie się ruszać, zanim zaczniesz ją gonić.