Różne rodzaje broni używane w sporcie myśliwskimKiedy ludzie myślą o myśliwym, często wyobrażają sobie staromodnego mężczyznę, który nosi zielony strój i nosi ze sobą strzelbę. Jednak w dzisiejszych czasach tak nie jest. Myśliwi używają dziś różnych broni do polowania na różne zwierzęta łowne. Kiedy stajesz się myśliwym, musisz znać różne rodzaje broni i ich zastosowania, abyś mógł wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Istnieje kilka rodzajów broni myśliwskiej dostępnych dla myśliwych dzisiaj. Różne rodzaje broni myśliwskiej obejmują strzelby, karabiny, kusze, łuki, karabiny pneumatyczne i pistolety. Każdy typ ma swój własny cel, jeśli chodzi o polowanie na zwierzęta w środowisku naturalnym. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu rodzajowi broni używanej w polowaniu.

Strzelby myśliwskie

Strzelby są używane do polowania na ptaki, króliki i inną drobną zwierzynę. Pelety wewnątrz łuski strzelby rozchodzą się podczas lotu w powietrzu, co sprawia, że strzelby są dobre do polowania na ptaki. Łuski w strzelbie mają zazwyczaj 36 cali długości i 10 cali średnicy. Podczas strzelania ze strzelby, myśliwy musi upewnić się, że stoi w prawidłowej pozycji. Musi stać z rozstawionymi stopami, lekko ugiętymi kolanami i ciałem pochylonym do przodu. Kiedy to zrobi, pelety wewnątrz pocisku będą mniej uderzać w jego ciało. Polując ze strzelbą, należy upewnić się, że posiada się licencję. Dzieje się tak dlatego, że niektóre pociski mogą podróżować nawet do 1500 stóp. Jeśli zastrzeliłeś kogoś ze strzelby na obszarze odległym od ciebie, może to być nielegalne.

Karabiny

Karabiny są używane do polowań na duże zwierzęta. Do dużych zwierząt łownych należą łosie, jelenie i łosie. Pociski wystrzeliwane przez karabiny mogą pokonywać odległość do 2000 stóp. Istnieją dwa rodzaje karabinów: bolt-action i półautomatyczne karabiny myśliwskie. Karabiny są idealne do polowania na dużą zwierzynę, ponieważ pozwalają myśliwemu strzelać z dużej odległości. Polując z karabinem, musisz również upewnić się, że masz licencję. Jeśli pocisk pokonuje ponad 1500 stóp, możesz złamać prawo. Karabiny mogą być również używane do strzelania do celu. W tym sporcie myśliwy strzela do nieruchomego obiektu. Jest to świetny sposób dla myśliwego, aby poprawić swoje umiejętności, zanim pójdzie na prawdziwe polowanie.

Kusza

Kusze są często używane przez myśliwych, którzy mają fizyczną niepełnosprawność. Kusze są łukami, które mają mechanizm, który trzyma cięciwę z powrotem, dopóki myśliwy jej nie zwolni. Strzały wystrzelone z kuszy poruszają się z mniejszą prędkością niż strzały wystrzelone z łuku. Dlatego kusze są idealne do polowania na małą zwierzynę, taką jak króliki. Kusze są również przydatne podczas polowań na bliskim dystansie. Używając kuszy, należy upewnić się, że strzała jest wystarczająco ostra, aby zabić zwierzę. Jeśli tak nie jest, strzała może tylko zranić zwierzę i spowodować jego cierpienie. Jeśli myślisz o zostaniu myśliwym z kuszą, musisz mieć licencję myśliwską. Musisz również upewnić się, że kusza, której używasz, spełnia wymogi przepisów łowieckich.

Łuki myśliwskie

Łuki są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem broni myśliwskiej. Mogą być używane do polowania na dużą zwierzynę, taką jak jelenie, oraz na małą, taką jak króliki. Strzały wystrzelone z łuków poruszają się z dużo większą prędkością niż te wystrzelone z kuszy. Dzieje się tak dlatego, że łuki nie są utrzymywane przez mechanizm, jak kusze są. Łuki są często używane do polowania na jelenie. Podczas korzystania z łuku do polowania na jelenie, należy wybrać łuk myśliwski z niską funtów. Dzieje się tak dlatego, że jelenie są dużymi zwierzętami i nie zostaną łatwo zabite przez łuk o dużej masie. Polując z łuku na króliki, należy wybrać łuk o dużej sile nacisku. Króliki są małymi zwierzętami, więc mogą być łatwo zabite przez łuk o dużej sile nacisku.

Strzelby pneumatyczne do polowań

Karabiny pneumatyczne służą do polowań na drobną zwierzynę. Często używa się ich do polowania na wiewiórki i króliki. Pelety znajdujące się wewnątrz karabinu pneumatycznego są mniejsze niż te znajdujące się w łusce strzelby. Mają również mniejszą moc, dlatego są używane do polowania na małą zwierzynę. Karabiny pneumatyczne nie są zalecane do polowania na dużą zwierzynę. Jeśli spróbujesz zastrzelić jelenia z karabinu pneumatycznego, nie zostanie on szybko zabity. Zamiast tego będzie po prostu ranny i będzie cierpiał przez długi czas. Wybierając karabin do polowania, musisz wziąć pod uwagę jego wagę. Karabin powinien być wystarczająco lekki, abyś mógł go nosić, ale nadal mieć wystarczającą moc, aby zabić grę, na którą polujesz.

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę…

Zostanie myśliwym to marzenie wielu osób. Widzą to jako sposób na życie człowieka na otwartej drodze, podróżowanie po świecie i przynoszenie do domu wielkich bogactw. Ale rzeczywistość jest taka, że polowanie może być bardzo niebezpieczne. Za każdym razem, gdy wychodzisz w teren, ryzykujesz, że zostaniesz ranny lub nawet zabity. A jeśli nie będziesz miał szczęścia, możesz skończyć z niczym, aby pokazać swoje wysiłki. Jeśli więc myślisz o zostaniu myśliwym, rób to powoli i upewnij się, że jesteś przygotowany na to, co cię czeka. Zacznij od małych zajęć na lokalnej strzelnicy lub uczestnicząc w lokalnych otwartych polowaniach. Kiedy poczujesz się komfortowo ze swoimi umiejętnościami, wtedy możesz zacząć myśleć o uzyskaniu własnej licencji i pójściu za jakąś dużą zwierzyną.