Porady dotyczące polowania na dużą zwierzynęGdy chodzi o polowanie na dużą zwierzynę, stawka jest wysoka. Duża zwierzyna jest trudna do znalezienia - a kiedy się spudłuje, konsekwencje mogą być poważne. Polowanie na grubą zwierzynę, taką jak łoś, łoś, karibu czy jeleń, to dreszczyk emocji niepodobny do żadnego innego. Ale to także ryzykowne przedsięwzięcie. Jeśli nie uda Ci się oddać śmiertelnego strzału, możesz skończyć ścigając zwierzę przez wiele godzin lub nawet dni, zanim poddasz się i wrócisz do domu z pustymi rękami. Każde duże zwierzę stanowi wyzwanie podczas polowania, ale istnieją pewne wskazówki i sztuczki, które mogą zwiększyć szanse na sukces podczas polowania na dużą zwierzynę. Porady w tym artykule skupiają się na ogólnych strategiach polowania na kilka rodzajów dużych zwierząt: łosie, łosie i jelenie.

Odpowiednia pora

Pierwszą zasadą polowania jest to, że wyczucie czasu jest wszystkim. Jeśli polujesz o złej porze roku, będziesz miał nikłe szanse na sukces. Jeśli nie zrobisz zwiadu przed polowaniem, będziesz miał nikłe szanse na sukces. Udane wyczucie czasu jest kluczem do wszystkiego w polowaniu na dużą zwierzynę.

Polowanie na grubą zwierzynę jest sportem całorocznym, więc możesz wykorzystać każdą porę roku i każde warunki pogodowe. Musisz tylko wiedzieć, kiedy i gdzie szukać poszczególnych gatunków.

Na co polujesz: Łoś i jeleń to główne gatunki dużej zwierzyny, na które można polować w w Polsce. Łoś, łoś i jeleń mułowy występują na zachodzie, natomiast karibu i jeleń biały na wschodzie. Każdy gatunek ma swój szczytowy sezon i swoje najlepsze metody polowania. Na przykład łosie są najlepsze w okresie rui jesienią, natomiast łosie są najlepsze latem i wczesną jesienią.

Tropienie

Zanim kiedykolwiek pociągniesz za spust, powinieneś dowiedzieć się jak najwięcej o zwierzęciu, na które zamierzasz polować. Znalezienie dobrego miejsca do polowania jest ważne, ale bez znajomości zwyczajów zwierząt w pobliżu, możesz skończyć marnując swój czas.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest szukanie znaków zwierząt w swojej okolicy. Łosie, jelenie i łosie pozostawiają różne znaki, więc musisz dowiedzieć się, jakie gatunki są w pobliżu. Możesz również obserwować teren o różnych porach dnia i z różnych punktów obserwacyjnych, aby dowiedzieć się, co robią zwierzęta, kiedy przychodzą i odchodzą, a także gdzie idą, aby się pożywić lub napić.

Wybierz odpowiednią broń

Różne gatunki dużych zwierząt wymagają różnych broni, a przepisy dotyczące polowań różnią się w zależności od stanu, a nawet regionu. Zanim zaczniesz polować, musisz upewnić się, że używasz właściwej broni dla właściwego zwierzęcia.

Dobrą zasadą jest użycie największej broni, którą można legalnie wykorzystać. Im większa broń, tym mniejsza precyzja trzeba, co daje większą szansę na śmiertelny strzał podczas polowania na dużą zwierzynę.

Wykorzystaj wiatr na swoją korzyść

Kierunek wiatru jest ważny w każdym sporcie na świeżym powietrzu, ale jest szczególnie ważny dla myśliwych na dużą zwierzynę, gdzie jeden źle wystrzelony pocisk może oznaczać katastrofę dla całej grupy.

Zanim oddasz pierwszy strzał, weź pod uwagę wiatr. Jeśli wiatr wieje w kierunku zwierzęcia, będziesz chciał oddać dłuższy strzał. Jeśli wiatr wieje z dala od zwierzęcia, możesz oddać krótszy strzał. Pamiętaj jednak, że wiatr może się zmieniać w ciągu dnia, więc zawsze musisz uważnie obserwować wiatr.

Uważaj na innych myśliwych

Tak, polowanie to sport, który wymaga dużo cierpliwości, ale to nie znaczy, że można siedzieć cały dzień, czekając na zwierzę, aby przejść obok. Zamiast tego trzeba być proaktywnym i szukać sposobów na zwiększenie szans na sukces.

Jeśli polujesz na jelenie, możesz odstraszyć innych myśliwych, wybierając mądrze miejsce polowania. Unikaj popularnych miejsc polowań, zwłaszcza tych, do których łatwo się dostać. Outfitters wolą łatwo dostępne miejsca, ponieważ są one blisko miasta i wymagają mniej wędrówek. Możesz zwiększyć swoje szanse na złapanie jelenia jadąc dalej od miasta i kierując się w mniej popularne miejsce.

Wabik na zwierzynę

Jeśli polujesz na gatunki zwierzyny grubej, gdzie dozwolone jest wabienie, możesz rozważyć wystawienie obszaru z pożywieniem. Chodzi o to, by ustawić się w pobliżu żerowiska lub wodopoju, poczekać na przybycie zwierząt, a następnie oddać strzał.

Przy wystawianiu należy pamiętać o kilku rzeczach: musisz mieć pozwolenie od właściciela terenu, musisz być dobrze ukryty i musisz wybrać odpowiednie miejsce.Jeśli polujesz na łosie, wybierz miejsce w pobliżu źródła pożywienia, takiego jak rzeka lub skupisko brzóz.

Jeśli chodzi o polowanie na dużą zwierzynę, stawka jest wysoka. Duża zwierzyna jest trudna do znalezienia, tropienia i strzelania - a kiedy spudłujesz, konsekwencje mogą być poważne. Dlatego ważne jest, aby rozpocząć polowanie na dużą zwierzynę w odpowiednim czasie, używać najlepszej broni do tego zadania i zachować czujność. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, zwiększysz swoje szanse na sukces.