6 niezbędnych przedmiotów myśliwskich, które musisz miećJeśli chodzi o polowanie, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu i odzieży, aby zachować bezpieczeństwo, ciepło i przetrwać cały dzień. Jednak zamiast myśleć o tym, co będzie potrzebne na dzień z karabinem, pomyśl o tym, co będzie potrzebne na dzień w lesie lub na polu. Oznacza to, że powinieneś zainwestować w kilka niezbędnych przedmiotów, które sprawią, że Twoje doświadczenie w polowaniu będzie przyjemniejsze. Inwestowanie w wysokiej jakości akcesoria może również pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z polowania, zapewniając komfort i bezpieczeństwo podczas całego. Polowanie to aktywność, do której nie każdy się nadaje. Wymaga ono przede wszystkim siły, wytrzymałości i cierpliwości. Dlatego też, wyruszając na swoje pierwsze polowanie, warto wyposażyć się w jak najwięcej pomocnych narzędzi - w końcu myśliwy jest tylko tak dobry, jak jego zestaw!

Buty

Buty to najważniejszy element wyposażenia myśliwskiego, jaki możesz kupić. Rodzaj terenu, w którym będziesz polować, określi, jaki but powinieneś kupić. Jeśli planujesz polować w skalistych obszarach, będziesz chciał sztywniejszą podeszwę. Jeśli polujesz w miękkim terenie, najlepsza będzie bardziej miękka podeszwa. Buty powinny być również wodoodporne, mieć dobrą przyczepność i być wystarczająco wysokie, aby chronić kostki przed zwichnięciami i innymi urazami. Kupując buty, upewnij się, że są wygodne i odpowiednio dopasowane. Powinieneś być w stanie poruszać palcami i czuć się dobrze w okolicy podbicia.

Rękawice

Rękawice to kolejny niezbędny element wyposażenia myśliwskiego. Chronią cię przed urazami podczas obsługi broni, takimi jak skaleczenia czy złamane palce. Utrzymują również dłonie w cieple, gdy jest zimno. Jesienią i zimą myśliwi często mają do czynienia z bardzo niskimi temperaturami. Dlatego tak ważne jest posiadanie dobrej pary rękawic. Powinieneś wybrać rękawice, które są wystarczająco ciepłe na zimną pogodę. Powinieneś również upewnić się, że są one dobrze dopasowane. Oddychające rękawice są dobrym wyborem na ciepłą pogodę. Te rękawice pozwalają twoim dłoniom oddychać, co pomaga zmniejszyć pocenie się. Jeśli jest bardzo zimno, można nosić rękawice termiczne pod zwykłymi rękawicami, aby utrzymać ciepło rąk.

Dobry plecak

Plecak myśliwski jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego myśliwego. Będzie to twój ulubiony przedmiot do noszenia twoich myśliwskich niezbędników. Wielki plecak myśliwski to taki, który oferuje dużo miejsca na twój sprzęt. Dodatkowo powinien być wygodny do noszenia przez długi czas. Plecak myśliwski pod siedziskiem może być noszony podczas siedzenia w samochodzie lub na drzewie. Plecaki te mają zazwyczaj duże komory, które pozwalają zmieścić cały sprzęt, taki jak odzież, lornetka, przekąski i apteczka. Plecak myśliwski, który można nosić podczas spaceru, to również świetny wybór. Plecaki te są przeznaczone dla myśliwych, którzy przemierzają długie dystanse w trudnym terenie. Posiadają duże komory do przechowywania sprzętu, a także pęcherz na wodę do nawadniania.

Torba taktyczna

Day Pack lub torba taktyczna to mniejszy plecak, który pomieści twoje myśliwskie niezbędniki. Najlepiej używać plecaka dziennego podczas polowania w początkowej części sezonu. To właśnie wtedy temperatury są wystarczająco ciepłe, aby chodzić i badać teren. W plecaku dziennym zmieści się wszystko, co jest potrzebne podczas całodziennego polowania, jak apteczka, lornetka i jedzenie. A ponieważ jest to mniejsza torba, można ją łatwo przechowywać w samochodzie, dopóki nie nadejdzie czas rozpoczęcia polowania. Torba taktyczna to kolejny rodzaj plecaka, który jest przeznaczony dla myśliwych. Jest to większa torba, która może pomieścić wiele sprzętu, w tym dodatkową odzież i jedzenie. Jest to dobry wybór na koniec sezonu, gdy temperatury są niskie, a teren jest surowy.

Kamizelka taktyczna

Jeśli wolisz nosić swój sprzęt na klatce piersiowej lub plecach, rozważ zakup torby kurierskiej lub chest rig. Te torby i rigi zapewnią Ci mnóstwo miejsca na wszystkie Twoje myśliwskie niezbędniki. Dobry chest rig jest zaprojektowany tak, abyś mógł nosić karabin, amunicję i inne niezbędne rzeczy. Torba piersiowa pozwala również na swobodne poruszanie się podczas chodzenia po nierównym terenie. Torba typu messenger jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz oddzielić swój karabin od pozostałego sprzętu myśliwskiego. Torby messenger posiadają duże komory, wraz z przegrodą na laptopa, jeśli chcesz zabrać go na polowanie.

Lekki kaptur lub kombinezon do ghillie

Lekki stabilny kaptur lub ghillie suit to kolejny niezbędny przedmiot myśliwski. Stabilny, lekki kaptur to nakrycie głowy zaprojektowane specjalnie dla myśliwych, natomiast ghillie suit to strój maskujący na całe ciało wykonany z materiałów syntetycznych. Oba są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci wtopić się w otoczenie podczas sezonu łowieckiego. Stabilny kaptur lub ghillie suit powinien być wystarczająco ciepły, aby zapewnić Ci ciepło w chłodne dni i noce, ale nie powinien być tak ciepły, że sprawia, że się pocisz. Lekka tkanina jest dobrym wyborem, podobnie jak materiał syntetyczny, który pomoże Ci zachować ciepło nawet wtedy, gdy jest zimno.