Jak polować na jelenie: Przewodnik dla początkujących do polowaniaPolowanie na jelenie jest wyzwaniem, ponieważ zwierzęta te są płochliwe i szybkie. Nie jest to tak proste jak podkradanie się do nich i łapanie ich w pułapkę. W rzeczywistości, nawet doświadczeni myśliwi nie złapią jelenia za każdym razem, gdy wyjdą na zewnątrz. Ale z odpowiednim połączeniem umiejętności, wiedzy i intuicji, to jest możliwe, aby torba jelenia w każdym dniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak polować na jelenie, ten artykuł pozwoli Ci zacząć. Istnieje wiele różnych sposobów na ściganie tych mieszkańców lasu - zależy to tylko od tego, jakie masz doświadczenie i jaki rodzaj terenu jest dla Ciebie dostępny. Na szczęście dla Ciebie, zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o polowaniu na jelenie w jeden pomocny przewodnik.

Znalezienie dobrego miejsca do polowania

Zanim wyruszysz na polowanie na jelenie, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Na początek musisz zrozumieć zachowanie jeleni. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy jeleń będzie się żywił, kiedy będzie pił, kiedy będzie szukał schronienia i kiedy będzie kopulował. Należy również wiedzieć, jakie rodzaje jeleni można spotkać w danym regionie. Jeśli polujesz gdzieś, gdzie jest dużo białych ogonów, będziesz chciał użyć innej strategii niż jeśli polujesz gdzieś, gdzie jest dużo jeleni mułów. Dodatkowo, będziesz chciał zrozumieć, jak działa kamuflaż jelenia. Jelenie mają doskonały wzrok, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak się ukryć, jeśli chcesz uniknąć wykrycia.

Kiedy najlepiej polować na jelenie?

Zanim zaczniesz polować, musisz znaleźć odpowiednie miejsce. Idealnie, powinieneś szukać miejsc, przez które jelenie prawdopodobnie będą przechodzić. Chcesz być w pobliżu miejsc, gdzie się żywią, piją wodę i śpią. Chcesz również być w miejscach, gdzie podróżują, aby połączyć się w pary. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszymi miejscami do znalezienia jeleni są krawędzie pól, krawędzie lasów i otwory leśne. Można również polować w pobliżu wody, zarośli lub lasów. Gdy już znajdziesz dobre miejsce, powinieneś rozstawić swoją norę myśliwską lub stanowisko zanim zrobi się ciemno. Najlepiej zrobić to przed nadejściem poranka. Jeśli nie jesteś pewien jak ustawić stanowisko dla jelenia, możesz skorzystać z naszych wskazówek tutaj:

Najlepszy czas na polowanie na jelenie zależy od tego, w jakiej części roku się znajdujesz. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy polować na jelenie jesienią, powinieneś spróbować zrobić to między wrześniem a listopadem. Jeśli chcesz polować podczas wczesnego sezonu, powinieneś to zrobić między miesiącami sierpień i wrzesień. Jeśli chcesz polować w późnym sezonie, powinieneś to zrobić między miesiącami października i stycznia.

Strategie polowania z łukiem

Po pierwsze, szukaj obszarów, gdzie jest duży ruch jeleni. Kiedy już znajdziesz dobry obszar, powinieneś określić, czy jelenie żerują, śpią lub podróżują przez ten obszar. Następnie musisz ustalić, czy jelenie piją wodę w pobliżu. Jeśli uda Ci się znaleźć źródła wody, możesz potencjalnie ustawić się w ich pobliżu w godzinach polowania. Należy również sprawdzić, czy w pobliżu znajdują się drzewa, o które jelenie lubią się ocierać. Jeśli tak, można ustawić się w pobliżu tych drzew w godzinach polowania. Można również sprawdzić, czy w pobliżu znajdują się zarośla lub lasy. Jeśli tak, można spróbować ustawić się w pobliżu tych obszarów w godzinach polowania.

Strategie karabinowe

Jeśli jesteś początkującym myśliwym, który dopiero zaczyna uczyć się jak polować na jelenie z łukiem, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Po pierwsze, powinieneś spróbować nauczyć się najlepszego czasu na polowanie, aby znaleźć jelenie. Po drugie, należy nauczyć się najlepszych miejsc do polowania, aby znaleźć jelenia. Po trzecie, należy ćwiczyć z łukiem i strzałami, aż poczujesz się komfortowo polując z nimi. Po czwarte, powinieneś spróbować poćwiczyć z ludźmi, którzy są bardziej doświadczeni niż ty, aż poczujesz się wystarczająco pewnie, aby wyjść na własną rękę.

Co zabrać, gdy idziesz na polowanie

Jeśli używasz karabinu do polowania na jelenie, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Po pierwsze, powinieneś spróbować dowiedzieć się o najlepszych czasach do polowania, aby znaleźć jelenie. Po drugie, powinieneś znaleźć najlepsze miejsca do polowania, aby znaleźć jelenie. Po trzecie, powinieneś ćwiczyć ze swoim karabinem, aż poczujesz się komfortowo polując z nim. Po czwarte, powinieneś spróbować ćwiczyć z ludźmi, którzy są bardziej doświadczeni niż ty, dopóki nie poczujesz się wystarczająco pewnie, aby wyjść na własną rękę. I wreszcie, musisz upewnić się, że oddajesz czysty strzał. Oznacza to, że musisz upewnić się, że twój strzał jest dokładny i celujesz w miejsce, które szybko zabije. Idealnie, powinieneś spróbować celować w serce jelenia. Jeśli nie uważasz, że możesz wykonać ten strzał, nie podejmuj go.

Praktyka i doświadczenie

Kiedy idziesz na polowanie na jelenie, musisz upewnić się, że przynosisz cały odpowiedni sprzęt. Na przykład, będziesz chciał mieć karabin lub łuk, strzały lub pociski, ślepy lub stojak myśliwski, lornetkę, latarkę, mapę i kompas. Będziesz także chciał przynieść dodatkowe jedzenie, wodę, ciepłe ubrania i apteczkę. I wreszcie, będziesz chciał zabrać ze sobą przyjaciela lub dwóch. Zawsze bezpieczniej jest polować z partnerem. Jeśli jesteś początkujący w polowaniu na jelenie, dobrym pomysłem jest również wybranie się z doświadczonym przyjacielem przynajmniej raz przed samodzielnym wyjściem. Dzięki temu będziesz miał szansę uczyć się na ich błędach i zbierać wskazówki.