Sztuka polowania: Porady, dzięki którym będziesz bezpieczny i odniesiesz sukces w dziczyTo ekscytujący pomysł, aby rozpocząć swoją karierę myśliwską. W końcu jesteś wolny, aby przemierzać lasy i ścigać te leśne stworzenia. Jaki jest lepszy sposób na powrót do natury niż polowanie na zwierzęta za pomocą łuku i strzał? Zanim jednak wyruszysz w dzicz, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pozwolą Ci na bezpieczne i udane polowanie. Po wielokrotnych polowaniach, stworzyliśmy listę kilku wspaniałych technik, które pomogą Ci prześladować swoją ofiarę bez wpadania w pułapkę lub potykania się o własne pnącza.

Ostrożności nigdy dosć

Jest to najważniejsza rzecz do zrobienia podczas polowania. Możesz być skupiony na swojej zdobyczy, ale pamiętaj, że las jest nieprzewidywalny. Nigdy nie wiesz, co cię potknie lub co towarzyszy temu obszarowi. Łatwo jest skupić się na niewłaściwej rzeczy i wpaść w kłopoty. Możesz się zgubić lub spotkać niebezpieczne zwierzę, którego się nie spodziewałeś. Dlatego zanim zaczniesz się poruszać, pamiętaj, aby się zatrzymać i posłuchać otoczenia. Uważaj, aby nie wykonywać żadnych zbędnych ruchów. Jeśli usłyszysz jakiś szelest, nie ruszaj się i sprawdź, czy uda Ci się ustalić, co go spowodowało. Usłyszenie odgłosów lasu zaalarmuje Cię o wszelkich potencjalnych zagrożeniach. Jeśli nic nie słyszysz, możesz być zbyt skupiony na polowaniu, co może być niebezpieczne również dla Ciebie. Zawsze bądź świadomy swojego otoczenia.

Użyj dobrej jakości broni

Dobrej jakości broń myśliwska będzie miała duży wpływ na ilość mięsa, które możesz zdobyć. Do wyboru jest wiele rodzajów broni i powinieneś używać tej, która jest najbardziej odpowiednia dla twojej sytuacji. Broń myśliwska podzielona jest na dwie kategorie: bliskiego i dalekiego zasięgu. Broń bliskiego zasięgu obejmuje karabiny, strzelby, łuki i kusze. Broń dalekiego zasięgu obejmuje procy, wiatrówki i łuki bloczkowe.

Znajdź najlepszą lokalizację zanim zacznie się sezon

Dla niektórych gatunków, może trzeba cierpliwie czekać, aż sezon polowań rozpocznie. Ale przed tym, należy zbadać idealne miejsce dla swojego gatunku. Dowiedz się, jaki typ siedliska preferują i spróbuj ustawić się w pobliżu ich siedliska. Na przykład, jeśli chcesz polować na jelenie, powinieneś znaleźć miejsce w pobliżu ich obszarów wypasu. Niektóre gatunki są bardziej nieuchwytne niż inne. Wczesne rozpoczęcie polowania na nie da Ci większe szanse na sukces. W przypadku ptaków, najlepiej jest ustawić się w pobliżu ich obszarów gniazdowania. Są ptaki, które wolą budować swoje gniazda na ziemi, jak czapla błękitna. Należy również wziąć pod uwagę wzorce migracji ptaków.

Nie zapomnij o swoich narzędziach do wywoływania

Wołanie jest niezbędne, aby przyciągnąć uwagę pożądanej ofiary. Jeśli polujesz na ptaki lub małe zwierzęta, najlepiej jest używać narzędzi do nawoływania. Istnieje wiele różnych wezwań, które przyciągną twoją pożądaną ofiarę. Połączenia są bardzo łatwe w użyciu. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk lub przekręcić pokrętło, aby wytworzyć pożądany dźwięk. Dobry telefon będzie w stanie wyprodukować dźwięk, który naśladuje dźwięk wykonany przez ofiarę.

Nie poluj sam

Polowanie to zabawna i zdrowa rozrywka, z której korzysta wiele osób. Ale kiedy zdecydujesz się na polowanie, upewnij się, że zabierzesz kogoś bliskiego ze sobą. Ważne jest, aby polować z przyjacielem lub grupą. Pomoże to zachować bezpieczeństwo i chronić się przed nieszczęśliwymi wypadkami. Zawsze istnieje szansa na spotkanie z dzikim zwierzęciem, więc posiadanie przyjaciela z tobą pomoże. Polowanie jest niebezpiecznym sportem i ważne jest, aby podjąć środki ostrożności. Zawsze miej ze sobą apteczkę pierwszej pomocy i upewnij się, że masz przyjaciela, który się tobą zaopiekuje. Nie przesadzaj z reakcją na zadrapanie czy upadek. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć, gdy jesteś na wolności.

Bądź cierpliwy

Cierpliwie czekaj na swoją ofiarę, która przyjdzie do Ciebie. Istnieją pewne gatunki zwierząt, które są znacznie bardziej aktywne w określonych porach dnia. Jeśli chcesz zapolować na te gatunki, najlepiej jest poczekać na odpowiedni czas. Na przykład, czekanie na jelenia, aby przyjść, będzie znacznie bardziej skuteczne wieczorem niż po południu. Zdarzają się sytuacje, w których trzeba będzie czekać godzinami, a czasem nawet dniami. Nie poddawaj się. Bądź cierpliwy i czekaj na właściwy moment.

Poznaj swój cel

Polowanie to wielowiekowa tradycja, która jest praktykowana na całym świecie. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie sobie pożywienia bez konieczności kupowania go w sklepach. Polowanie to niebezpieczny sport i ważne jest, aby podjąć środki ostrożności. Zawsze miej przy sobie apteczkę i upewnij się, że masz przyjaciela, który się tobą zaopiekuje. Nie przesadzaj z reakcją na zadrapanie czy upadek. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć, gdy jesteś na wolności. Polowanie to świetny sposób, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się naturą. Ważne jest, aby być bezpiecznym i przygotowanym podczas polowania. Upewnij się, że wiesz, co robisz, zanim wyjdziesz na własną rękę. Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia polowania, skorzystaj z tych wskazówek, aby upewnić się, że jesteś jak najlepiej przygotowany. Od wyboru odpowiedniego łuku do ustawienia się w pobliżu ofiary, te wskazówki pomogą Ci mieć udane polowanie.