Pięć najlepszych pistoletów startowych dla hobbystów broni sportowejSpójrzmy prawdzie w oczy - pistolety z zapłonem sprężynowym to obecnie najpopularniejszy segment rynku broni ręcznej. Producenci, hurtownicy i konsumenci zdają się kochać pistolety striker-fired z wielu powodów. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu sposobowi działania i sprawdźmy, czy możemy odkryć, dlaczego pistolety striker-fired stały się tak popularne w tak krótkim czasie. Striker-firing jest typem działania stosowanym głównie w pistoletach półautomatycznych; odnosi się do mechanizmu, który jest używany do zwolnienia bolca i uderzenia w poruszający się do przodu nabój w celu komory kolejnej rundy. Jeśli jesteś entuzjastą broni sportowej, który również zdarza się być zapalonym fanem pistoletów striker-fired, to jest to artykuł dla Ciebie. Pięć najlepszych pistoletów startowych dla hobbystów broni sportowej wymienionych poniżej są niezawodne opcje, które powinny nie tylko dostać swój romans z pistoletów striker-fired off na prawej stopie, ale także daje mnóstwo czasu praktyki z czymś, co, miejmy nadzieję, będzie nadal strzelać przez lata.

Taurus Millennium Pro

Nasze odliczanie pięciu najlepszych pistoletów startowych dla hobbystów broni sportowej rozpoczniemy od Taurusa Millennium Pro. Millenium Pro to 9mm, striker-fired handgun, który strzela z zamkniętego bolta i posiada zabezpieczenie kciukiem (nie posiada zabezpieczenia magazynka), które blokuje spust i może być włączone lub wyłączone jedną ręką. Szkielet i suwadło wykonane są ze stali nierdzewnej, a pistolet ma 4-calową lufę. Millennium Pro posiada lekki polimerowy szkielet z lufą i suwadłem ze stali nierdzewnej, a pistolet waży zaledwie 29,5 uncji. Millenium Pro ma pojemność 17+1 naboi, długość całkowitą 8,25 cala, wagę bez obciążenia 29,5 uncji i promień widzenia 6,5 cala. Koszt Millennium Pro to ok. 1600 zł.

Glock 17

Przychodząc na numer dwa w naszym odliczaniu pięciu najlepszych pistoletów startowych dla hobbystów broni sportowej jest Glock 17. Glock 17 to 9mm pistolet uderzeniowy, który strzela z zamkniętego zamka i posiada zabezpieczenie kciukiem (nie ma zabezpieczenia magazynka), które blokuje spust, pojemność magazynka 17+1 naboi oraz zabezpieczenie iglicy. Szkielet i suwadło wykonane są z polimeru, a pistolet ma 4-calową lufę. Glock 17 posiada lekki polimerowy szkielet z lufą i suwadłem ze stali nierdzewnej, a pistolet waży zaledwie 26,19 uncji. Glock 17 ma pojemność 17+1 naboi, długość całkowitą 7,87 cala, wagę bez ładunku 26,19 uncji i promień celownika 6,5 cala. Glock 17 kosztuje ok 3,400 zł..

Beretta FS95

Następny w naszym odliczaniu pięciu najlepszych pistoletów startowych dla hobbystów broni sportowej jest Beretta FS95. FS95 jest 9mm pistoletem uderzeniowym, który strzela z zamkniętego zamka i posiada zabezpieczenie kciukiem (nie posiada zabezpieczenia magazynka), które blokuje spust, pojemność magazynka 15+1 naboi oraz zabezpieczenie iglicy. Szkielet i suwadło wykonane są z polimeru, a pistolet ma 4-calową lufę. FS95 posiada lekki polimerowy szkielet z lufą i suwadłem ze stali nierdzewnej, a pistolet waży zaledwie 26,4 uncji. FS95 ma pojemność 15+1 naboi, długość całkowitą 7,9 cala, wagę bez ładunku 26,4 uncji i promień widzenia 6,5 cala. FS95 kosztuję ok.1000 zł. To świetny wybór dla miłośników broni sportowej, którzy chcą spróbować pistoletu striker-fired, ale nie chcą wskoczyć od razu do łodzi Glock 17 lub M19.

Smith & Wesson M&P9 Pro

Następny w naszym odliczaniu pięciu najlepszych pistoletów startowych dla hobbystów broni sportowej jest Smith & Wesson M&P9 Pro. M&P9 Pro jest 9mm pistoletem striker-fired, który strzela z zamkniętego bolta i posiada zabezpieczenie kciukiem (nie ma zabezpieczenia magazynka), które blokuje spust i może być włączone lub wyłączone jedną ręką. Szkielet i suwadło wykonane są ze stali nierdzewnej, a pistolet ma 4-calową lufę. M&P9 Pro posiada lekki polimerowy szkielet z lufą i suwadłem ze stali nierdzewnej, a pistolet waży zaledwie 26,4 uncji. M&P9 Pro ma pojemność 17+1 naboi, długość całkowitą 8,25 cala, wagę bez obciążenia 26,4 uncji i promień widzenia 6,5 cala. MSRP M&P9 Pro wynosi 3,600 zł . M&P9 Pro to świetny wybór dla entuzjastów broni sportowej, którzy chcą mieć wysokiej klasy pistolet striker-fired, który jest również całkiem niedrogi.

Walther CCP

Zaokrąglając nasze odliczanie pięciu najlepszych pistoletów startowych dla hobbystów broni sportowej jest Walther CCP.CCP jest 9mm pistoletem, który strzela z zamkniętego zamka i posiada zabezpieczenie kciukiem (nie ma zabezpieczenia magazynka), które blokuje spust, pojemność magazynka 12+1 naboi i zabezpieczenie iglicy. Szkielet wykonany jest z polimeru, a suwadło ze stali nierdzewnej, pistolet posiada 3-calową lufę. CCP posiada lekki polimerowy szkielet z lufą i suwadłem ze stali nierdzewnej, a pistolet waży zaledwie 22,6 uncji. CCP ma pojemność 12+1 naboi, długość całkowitą 6,7 cala, wagę bez obciążenia 22,6 uncji i promień widzenia 3,2 cala. CCP kosztuję ok. 3,500 zł, ale można go znaleźć za mniej w sklepach online. CCP to świetny wybór dla entuzjastów broni sportowej, którzy chcą spróbować pistoletu striker-fired, ale szukają też taniej opcji.

Czy wybrałeś już swojego ulubieńca?

Jak widać, na rynku nie brakuje dziś doskonałych pistoletów striker-fired. Każdy z nich byłby świetnym pistoletem startowym dla entuzjastów broni sportowej, którzy chcą wypróbować swój pierwszy pistolet striker-fired. Jednak, aby mieć pewność, że dostaniesz najlepszy dla siebie, pamiętaj, aby odrobić pracę domową, przeczytać recenzje produktów i podjąć świadomą decyzję przed zakupem. A kiedy już znajdziesz pistolet, który jest dla Ciebie odpowiedni, pamiętaj, aby dobrze o niego dbać, a on będzie dbał o Ciebie.